Kivételes színházi előadásnak ad otthont a Milestone Intézet:
A Láthatáron Csoport Kiállok magamért című dokumentumszínházi előadása olyan gyermekotthonban felnőtt fiatalok életét dolgozza fel, akiknek sikerült megtörni az átkot és kitörni a bántalmazó család és a rendszer által fenntartott negatív körforgásból.
A Kiállok magamért egy 2015-ös, ugyancsak társadalmi problémákat feldolgozó előadás, a Kiállok érted folytatása. Ez a korábbi darab a prostitúció és az emberkereskedelem témakörét vitte színre. A Láthatáron Csoport arra törekszik, hogy nehéz sorsú gyerekek számára valós pozitív példákat, inspirációt és motivációt nyújtson, és ők ezáltal erőt meríthessenek a hozzájuk hasonlók történeteiből.
A Czukor Balázs által rendezett hiánypótló darab társadalmi és szociális problémákra világít rá, és a szereplők, azaz Norbert, Nádor és Ramóna történetén keresztül tárja fel a néző előtt az állami gondozottakat érő mindennapi nehézségeket. Az előadás céljai között szerepel a társadalmi befogadás és integráció elősegítése és a fiatalok motiválása az élet nehézségeinek leküzdésére.
A darab születése és szereplői:
A Kiállok magamért című előadás ihletét tizenkettő mélyinterjú adja melyeket Fever Yvette, Háda Fruzsina, Kőszegi Judit, Száger Zsuzsa és Urbanovits Kriszta készített gyermekotthonban nevelkedett gyerekekkel, akiknek mára sikerült kitörni a nehéz körülmények közül. Ezeket az anyagokat, visszaemlékezéseket és történeteket felhasználva született meg a dokumentumszínház szövegkönyve, melynek nyelvezete, hála az interjúalanyok különböző szociális hátterének, különösen gazdag. A Czukor Balázs által rendezett előadás fiktív dramatikus helyzetekkel hozza közelebb a nézőket a szereplők életéhez akiket Száger Zsuzsanna, Kőszegi Judit és Háda Fruzsina kelt életre a színpadon. A fiatalok életében megjelenő segítő és akadályozó felnőtt és kortárs szerepeket Fever Yvette és Urbanovits Kriszta jeleníti meg.